وبلاگ خبری شبکه های سیما و صدا :: این پایگاه خبری دیگر بروز رسانی نمی شود ::

درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

نویسندگان

ابر برچسبها

آمار وبلاگتاریخ:چهارشنبه 26 اسفند 1394-10:23 ق.ظ

ادغام دو شبکه از فرداشبکه های شما و بازار در چهارمین سال فعالیتشان فردا متوقف می شوند
داود نعمتی انارکی مدیرکل روابط عمومی سازمان صدا و سیما آخرین تغییرات انجام گرفته در شبکه های سیما را تشریح کرد.

وی گفت: پس از بررسی های دقیق، كارشناسی شده، نتایج نظرسنجی های مركز تحقیقات صدا و سیما و در نظر گرفتن مشكلات مالی، به این جمع بندی رسیدیم كه برخی تغییرات در شبكه ها ضروری است.
نعمتی افزود: مهم ترین تغییرات ادغام شبكه «بازار» در شبكه «اقتصاد» سیما (شبكه پنج) و شبكه «شما» در شبكه «آموزش» است. این ادغام به سه دلیل عمده انجام می شود که اولین آن به مشکلاتی که در زمینه بودجه با آن روبه رو هستیم بازمی گردد، در بخش دوم هم موضوع مخاطبان شبکه هاست که این فضا به ارزیابی های سازمان از مخاطبان ارتباط پیدا می کند، بخش سوم هم هویت شبکه ای است که در این جریان  شبكه هایی كه مأموریت های مشابه دارند با هم ادغام خواهند شد.
مدیركل روابط عمومی صدا و سیما با اشاره به تغییرات کیفی و تبدیل شبكه ها از وضوح تصویر پایین به وضوع تصویر بالا بیان کرد: ارزیابی ها نشان می دهد كه در تمام كشورها، شبكه های با محتوای مستند، فیلم و سریال و ورزش در اولویت تبدیل به HD قرار دارند و به همین جهت نیز رسانه ملی اقدام به ارتقای كیفی شبكه سراسری سیمای مستند از SD بهHD  كرده است. البته پس از ادغام شبكه «بازار» در شبكه «اقتصاد» سیما و شبكه «شما» در شبكه «آموزش»، فضای فركانسی لازم برای این تبدیل برای شبكه مستند نیز مهیا می شود .با این شیوه تبدیل مردم عزیز كشورمان در مناطقی كه شبكه های دیجیتال را دریافت می كنند، می توانند شبكه مستند HD را با وضوح تصویر بالا دریافت كنند.

به گزارش رسانه نوین ؛ با حذف دو شبکه شما و بازار از فرستنده دوم و حذف نسخه SD شبکه پرس تی وی و یا آی فیلم ظرفیت لازم جهت پخش یک شبکه HD در فرستنده دوم کشور ایجاد می شود و از فردا شبکه مستند در سراسر کشور به صورت HD قابل دریافت خواهد بود.
نظـرات() 

نوع مطلب : شبکه های سیما 

سام
پنجشنبه 27 اسفند 1394 11:18 ق.ظ
دوست عریز چرا شبکه مستند کسی نگاه نمیکنه اتفاقا برنامه های جالب قشنگی ذاره اکثر برنامه هاش خوبه بهتون پیشنهاد میکنم بینید من خوذم یکی از مخاطبین شبکه مستند هستم
پاسخ میلاد یوسف زاده : بله واقعا برخی مستند های شبکه مستند زیبا می باشد اما اگر این شبکه بیشتر مستند هایی در خصوص طبیعت پخش کند مخاطبان بیشتری هم پیدا خواهد کرد .
ali.parvin
چهارشنبه 26 اسفند 1394 05:54 ب.ظ
اقای یوسف زاده شبکه سه اچ دی نمیشه پس این میر حسینی مدیر شبکه چرا وعده دروقین به مردم میده اخه شبکه مستند رو کی تماشا میکنه امکانش نیست تو نوروز اچ دی بشه ای وای دیدی چیشدشبکه سه رو هوا موند
پاسخ میلاد یوسف زاده : دوست عزیز این شبکه تا پایان بهار 95 HD خواهد شد.


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات